با ما تماس بگیرید : 09131130224

digiparche.ir

آشنایی با انواع پارچه

آنچه در این مقاله می خوانید: 

 • شناخت انواع پارچه
 • انواع پارچه های صنعتی لباس کار
 • بهترین پارچه های مانتویی 
 • معرفی انواع پارچه های ملحفه ای
 • انتخاب طرح و رنگ برای پارچه سرویس آشپرخانه
 • ویژگی پارچه های مدارسی
 • پارچه های فرم اداری را بهتر بشناسید
 • انواع پارچه‌های پیراهنی و استفاده های آن
 • پارچه های بیمارستانی و ویژگی آنها
 • انواع پارچه کت و شلوار مردانه
 • تاثیر رنگ در قیمت انواع پارچه ها
 • بزرگ ترین مرکز فروش مستقیم انواع پارچه

آشنایی با انواع پارچه نقش تاثیرگذاری در انتخاب بهترین محصول دارد؛ زیرا پارچه ها از گستره بسیار عظیمی برخوردارند و شناخت الیاف آنها اهمیت زیادی در کارکرد این پارچه ها دارد. این مجموعه راهنمایی های لازم را در این زمینه ارائه می دهد. دریافت مشاوره

مشاوره رایگان: ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰

شناخت انواع پارچه

پارچه ها را می توان جزء ضروری ترین و کاربردی ترین اختراعاتی دانست که بشر تاکنون به آن دست پیدا کرده است؛ زیرا با وجود پارچه می توان لباس های مختلف را تولید کرد و همچنین در بخش های گوناگون صنعت از آن استفاده نمود.

اگر به دنبال یافتن پاسخ پارچه چیست؟ هستید خوب است بدانید که از یک لایه انعطاف پذیر تشکیل شده از الیاف در تار و پود می باشد، که با وجود تکنولوژی های به روز دائماً در حال تغییرات و بهبود است.

افراد ماهر در حوزه صنعت نساجی هر روزه با استفاده از الیاف متفاوت و کم و زیاد کردن حجم ترکیبات الیاف به پارچه های جدیدی دست پیدا می کنند؛ به همین جهت لازم است افرادی که در حوزه پارچه فعالیت دارند دائم اطلاعات خود را به روز کنند.

انواع مختلف پارچه را از لحاظ نوع الیافی که در آن مورد استفاده قرار می دهند در چندین دسته و گروه طبقه بندی می نمایند.

انواع پارچه های صنعتی لباس کار

در حال حاضر انواع پارچه های صنعتی لباس کار در بازار وجود دارد که با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و محیط کاری می‌تواند مناسب ترین پارچه را انتخاب کرد.

پارچه های لباس کار علاوه بر تنوع در رنگ، گرماژ، تراکم بافت در نوع الیاف نیز تنوع بالایی دارند و برای هر شغل و گروه کاری می‌ توان پارچه مناسب استفاده کرد.

انواع پارچه های ترگال، پارچه کجراه، پارچه کتان، پارچه لی جزء پر استفاده ترین پارچه های صنعتی محسوب می شوند که برای دوخت انواع لباس کارهای یکسره و دو تیکه کاربرد دارند.

آشنایی با انواع پارچه
کجراه لباس کار 09131130224

بهترین پارچه های مانتویی 

پارچه های مانتویی جزء پراستقبال ترین پارچه ها در زمینه پوشاک بانوان قرار دارند؛ زیرا به عنوان یک پوشش نهایی باید از برخی مشخصات و ویژگی های خاص برخوردار باشند.

در انتخاب بهترین پارچه های مانتویی توجه به ضد چروک بودن پارچه، ثبات رنگی در برابر شستشو و مقاومت در برابر آب رفت، همچنین تنفس پذیری می تواند بهترین محصول را به دست آورد.

پارچه های کرپ، پارچه فیونا، پارچه کتان و پارچه های دیور جزء بهترین ها در این حوزه محسوب می ‌شوند.

آشنایی با انواع پارچه

معرفی انواع پارچه های ملحفه ای

پارچه های ملحفه ای در گروه منسوجات خانگی قرار می گیرند، با توجه به فروش فوق‌العاده این پارچه ها در بازار، حجم مبادلات آنها بسیار زیاد است.

با مراجعه به مراکز فروش پارچه با تنوع بالایی از پارچه‌های ملحفه ای روبه رو می شوید که از لحاظ رنگ، طرح و مدل نیز در چندین دسته و گروه قرار دارند.

با معرفی انواع پرطرفدار پارچه های مرحله‌ای می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید، که به شرح ذیل است:

 • پارچه‌های ‌ملحفه ای کتان
 • پارچه های ملحفه ای پنبه‌ ای
 • پارچه های ملحفه های پلی استر
 • پارچه های ملحفه های ساتن
آشنایی با انواع پارچه

انتخاب طرح و رنگ برای پارچه سرویس آشپرخانه

پارچه سرویس آشپزخانه با توجه به نوع الیاف بکار برده شده در آن در چندین دسته و گروه قرار دارند که بهترین آنها استفاده از الیاف طبیعی پنبه به همراه الیاف با کیفیت بالای پلی استر است.

انتخاب طرح و رنگ برای پارچه سرویس آشپزخانه اهمیت زیادی پیدا می‌کند؛ زیرا این پارچه ها به طور مرتب مورد شستشو قرار می‌گیرند و باید رنگ و طرح پارچه از ثبات بالایی برخوردار باشد.

همچنین به دلیل وجود آشپزخانه به عنوان یک مرکز آرامش بهتر است از رنگ های آرام و ملایم که در زمینه تولید سرویس آشپزخانه استفاده شود؛ زیرا رنگ نقش تاثیرگذاری در ایجاد آرامش در فضا دارد.

همچنین وجود برخی از طرح ها و نقش هایی مانند انواع میوه و یا طرح‌های مربوط به آشپزخانه نیز می ‌تواند کمک بیشتری در ایجاد یک فضای زیبا و آرامش بخش داشته باشد.

ویژگی پارچه های مدارسی

پارچه های مدارسی به دلیل استفاده مرتب و روزانه از آنها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا در طول استفاده ظاهر خود را از دست ندهند.

از مهمترین ویژگی‌ های پارچه ‌های مدارسی عبارتند از:

 • بافت پارچه با الیاف مرغوب 
 • داشتن زیر دست نرم و لطیف
 • داشتن آهار به اندازه استاندارد
 • تل نشدن سطح پارچه در حین مصرف
 • ثابت ماندن رنگ در حین شستشو

در هنگام تهیه پارچه های مدارسی باید به طرح و رنگ این پارچه ها متناسب با مقطع تحصیلی و گروه‌های سنی دانش ‌آموزان دقت کرد.

 اغلب پارچه‌های پیراهنی را به صورت راه راه چهارخانه و یا ساده تهیه می‌کنند و برای دوخت جلیقه و یا شلوار از پارچه های باکیفیت بالا مانند کجراه و پارچه فاستونی استفاده می ‌شود.

پارچه های فرم اداری را بهتر بشناسید

پارچه های زیادی در بازار وجود دارد که می ‌توان از آنها در جهت دوخت و دوز مانتوهای اداری استفاده کرد.

شناخت بهتر پارچه‌ های فرم اداری کمک می ‌کند تا این پارچه ‌ها را مناسب برای فصل گرم و سرد و یا پارچه‌های متناسب برای چهار فصل تهیه شود.

به طور کلی پارچه‌ های فرم اداری نباید در حین شستشو رنگ بدهد و یا در حین استفاده سطح آن دچار پرز گردد.

پارچه فیونا، پارچه ‌های کجراه، پارچه‌ های فاستونی، پارچه های کرپ و مواردی از این قبیل می‌تواند جزء بهترین پارچه های فرم اداری قرار بگیرند.

انواع پارچه‌های پیراهنی و استفاده های آن

در حال حاضر پارچه های زیادی مناسب برای دوخت پیراهن تولید شده که هر کدام از آنها در مصارف خاصی کاربرد دارد.

در اینجا به چند پارچه پرطرفدار در بازار اشاره می ‌کنیم:

 • پارچه پیراهنی آکسفورد :دارای بافت نرم و لطیف است و برای تولید و دوخت پیراهن های معمولی کاربرد دارد.
 • پارچه پیراهنی تترون: که با توجه به تنوع بالا از لحاظ طرح و رنگ می توان از تترون های چهارخانه و راه راه در بخش های اسپرت و از پارچه‌ های تترون ساده رنگی و بیشتر از رنگ سفید در بخش های رسمی استفاده کرد.
 • پارچه پیراهنی پشمی :معمولاً به صورت راه راه و یا چهارخانه تولید می ‌شوند که این پارچه ها مناسب فصل سرما و تیپ های اسپرت می باشد.

با شناخت دقیق پارچه ‌های پیراهنی و دانستن موارد استفاده و کاربرد آنها می توانید انتخاب های عاقلانه تری را انجام دهید.

پارچه های بیمارستانی و ویژگی آنها

مهم ترین هدف استفاده از انواع پارچه های بیمارستانی داشتن یک حفاظ بدنی در مقابل خطرات احتمالی مانند انواع ویروس و باکتری می باشد.

در محیط بیمارستان از پارچه ‌های زیادی استفاده می‌ کنند که انتخاب این پارچه ها با توجه به شرایط استفاده می تواند کمک زیادی به حفاظت افراد در برابر آلودگی ‌های مختلف بیمارستانی داشته باشد.

همه پارچه هایی که در محیط‌ های بیمارستانی مورد استفاده قرار می‌ گیرند بهتر از برخی ویژگی‌ها برخوردار گردند مانند:

 • مقاومت بالا در برابر هرگونه ضربه و فشار
 • مقاومت در برابر شستشوهای روزانه
 • مقاوم در برابر آب ژاول
 • قابلیت استریل به صورت مرتب
 • دارای بافت نرم و لطیف و وزن سبک
 • داشتن ویژگی آنتی باکتریالی
 • استفاده از الیاف ضد حساسیت

انواع پارچه کت و شلوار مردانه

جنس پارچه کت و شلوار مردانه نقش تاثیرگذاری در ایجاد یک ظاهر شیک ایفا می ‌کند، به همین جهت در هنگام انتخاب پارچه باید برخی از معیارها را مدنظر قرار داد.

انواع پارچه کت و شلوار مردانه باید از لحاظ ساختار و نوع دوخت و همچنین نوع الیاف به کار برده شده در آن در بالاترین سطح کیفیتی قرار بگیرد تا نتایج مناسب را به دنبال داشته باشد.

در حال حاضر انواع پارچه کت و شلوار مردانه در بازار قابل دسترس است که در این بخش مهم ترین آنها را مورد بررسی قرار می ‌دهیم:

 • پارچه پشمی و کشمیر که در برابر چین و چروک مقاومت خوبی دارد.
 • پارچه فاستونی که با عبور دادن هوا القای حس خوب در حین استفاده از کت و شلوار را به وجود می‌آورد.
 • پارچه لنین جز: پارچه های محبوب و خنک با منشا گیاهی مناسب فصل تابستان است.

تاثیر رنگ در قیمت انواع پارچه ها

عوامل زیادی وجود دارد که می ‌تواند بر قیمت گذاری پارچه ها تأثیر داشته باشند که با بررسی هر کدام از این عوامل به نکات بسیار مهمی دست پیدا خواهید کرد.

عواملی مانند تراکم بافت، گرماژ، نوع الیاف و مواردی از این قبیل اهمیت زیادی در هنگام انتخاب پارچه ها دارند.

رنگ یکی از عوامل بسیار مهم است که ممکن است در بین پارچه هایی با جنس الیاف ثابت، تراکم و گرماژ یکسان تغییرات ایجاد کند.

به طور معمول رنگ های تیره تر و خاص از افزایش قیمت های چشمگیری برخوردار هستند؛ زیرا به دست آوردن این ترکیبات رنگی مدت زمان طولانی تری زمان لازم دارد و همچنین لازم است تا این نوع رنگ ها در محیط های خاصی انجام شود.

برخی از مواقع نیز پارچه هایی با رنگ های کاملاً ثابت و مقاوم در برابر آب ژاول تولید می ‌شوند، مانند پارچه های سبز بیمارستانی که مناسب برای اتاق عمل هستند و سبب تغییرات قیمتی این محصولات می گردد.

بزرگ ترین مرکز فروش مستقیم انواع پارچه

برای خرید انواع پارچه بهتر است تا با مراجعه به بزرگترین مرکز فروش مستقیم آن هم از تنوع بالا و قیمت مناسب برخوردار شوید.

در صورت آشنایی با انواع پارچه و شناخت دقیق آنها امکان خرید و انتخاب نوع مناسب پارچه را به وجود می آورید، اما نگران نباشید در صورتیکه به طور کامل و دقیق پارچه ها را نمی شناسید می توانید از کارشناسان حاضر در این مجموعه استفاده کنید.

این مرکز فروش به شکل کاملا مستقیم از کارخانجات برند و مطرح محصولات خود را تهیه کرده و به دست مصرف کننده نهایی می‌ رساند و به عنوان یک واسطه معتبر کارخانجات تولیدی و مصرف ‌کننده نهایی عمل می ‌کند.

جهت سفارش انواع مختلف پارچه برای راه اندازی کارگاه و ادامه تولیدات خود با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

ارسال نظر
تماس با مشاورین