با ما تماس بگیرید : 09131130224

digiparche.ir

کاربرد پارچه متقال

کاربرد پارچه متقال چیست؟
پارچه متقال یا “پارچه متقاطع” یک نوع پارچه است که از دو یا چند لایه نخ مختلف تشکیل شده است که به طور معمول به هم بافته یا دوخته شده‌اند. این نوع پارچه به دلیل خصوصیات خاص خود، برخی کاربردهای متنوعی دارد:

پوشاک عایق‌ها: پارچه متقال به دلیل لایه‌های مختلفی که دارد، به عنوان لباس‌های عایق از جمله کاپشن‌ها، کت‌ها و لباس‌های زمستانی استفاده می‌شود. این لایه‌ها باعث حفظ گرما و عایق‌سازی بیشتری می‌شوند.

صنعت خودروسازی: در تولید صنایع خودروسازی نیز پارچه متقال به دلیل ویژگی‌های عایق‌دهی و جلوگیری از نفوذ آب و گرد و غبار به کار می‌رود. از آن برای ساخت داخلی خودروها و کاورهای محافظ برای قطعات مختلف استفاده می‌شود.

کیف و کفش: پارچه متقال در تولید کیف و کفش نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن برای ساخت لایه‌های داخلی کیف و کفش جهت راحتی و عایق‌سازی استفاده می‌شود.

ملزومات ورزشی و فعالیت‌های خارجی: پوشاک و تجهیزات متقال برای ورزش‌هایی که در شرایط مختلف آب و هوا انجام می‌شود، مانند قایق‌رانی، اسکی آبی، پیاده‌روی در آب و … استفاده می‌شود.

عملیات پزشکی و بهداشتی: پارچه متقال به دلیل ویژگی‌های ضدآب و عایق‌سازی، در تولید لباس‌های پزشکی، لباس‌های عمل و کیسه‌های بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تولید کیسه‌ها و بسته‌بندی‌ها: در صنایع بسته‌بندی نیز از پارچه متقال جهت تولید کیسه‌ها و بسته‌بندی‌های مقاوم در برابر شرایط محیطی مختلف استفاده می‌شود.

عملیات ساختمانی: پارچه متقال به عنوان پوشش‌های محافظ برای سطوح ساختمانی، مانند موقتی پوشش‌هایی برای ساختمان‌های در حال ساخت یا تعمیر و نگهداری، استفاده می‌شود.

تجهیزات ورزشی و مسافرتی: در تولید تجهیزات ورزشی مانند کوله‌پشتی، کیف‌های مسافرتی و تجهیزات کمپینگ، پارچه متقال به عنوان لایه مقاوم در برابر آب و شرایط مختلف استفاده می‌شود.

تا اطلاعات من در سپتامبر 2021، این کاربردها از پارچه متقال بوده‌اند. ممکن است در زمان حال و در آینده، کاربردهای جدیدی نیز برای این نوع پارچه ایجاد شده باشد.

پارچه دستمال آشپزخانه napkin kamash
پارچه دستمال آشپزخانه napkin kamash

قیمت پارچه متقال
خرید پارچه متقال برای خیاطی
خرید پارچه متقال دیجی کالا
خرید انواع پارچه متقال
قیمت پارچه متقال ارزان
قیمت پارچه متقال رنگی
عکس پارچه متقال
قیمت پارچه متقال متری چنده

تماس با مشاورین